اخبار


میزبانی دانشگاه علوم پزشکی ایران از رییس سازمان جهانی بهداشت/ برگزاری همایش پویش همگانی سلامت در این دانشگاه

دکتر جلیل کوهپایه زاده بیان کرد: در این راستا، با همکاری مدیر کل امور بین الملل وزارت بهداشت و دبیر شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی، در نظر داریم برنامه ویژه ای را روز دوشنبه 22 مهرماه از ساعت 10 صبح تا 14 در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار کنیم.

 وی در ادامه افزود: در این مراسم دکتر نمکی، وزیر بهداشت کشورمان،  میزبان دکتر تدروس؛ رییس سازمان جهانی بهداشت، وزرای بهداشت کشورهای منطقه مدیترانه شرقی، دکتر ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، دکتر حناچی شهردار تهران و نمایندگان دیگر سازمان ها از سراسر کشور است.

 رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران از مراسم استقبال از دکتر تدروس و هیات همراه در روز دوشنبه 22 مهرماه خبر داد و افزود: در ابتدای برنامه، مراسم ادای احترام به شهدای گمنام این دانشگاه انجام می شود.

 دکتر کوهپایه زاده تصریح کرد: این مراسم با هدف بازدید اولیه و افتتاح رسمی مرکز شتاب دهنده دانشگاه علوم پزشکی ایران که به عنوان اولین مرکز دانشگاهی در زمینه سلامت الکترونیک است، ادامه می یابد و همچنین در طول مسیر با حضور مدعوین از کانون خیریه التیام دانشجویی بازدید می شود.

 گفتنی است این کانون تنها خیریه دانشجویی در حوزه سلامت است که با هدف پوشش همگانی سلامت شکل گرفته است.

 رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران خاطر نشان کرد: برنامه با سخنرانی دکتر نمکی  وزیر بهداشت، دکتر تدروس رییس سازمان جهانی بهداشت، دکتر المنظری رییس منطقه امرو ، دکتر حناچی شهردار تهران و اینجانب در مرکز همایش های رازی ادامه دارد.

 وی اعلام کرد: اهدای دکترای افتخاری از طرف دانشگاه علوم پزشکی ایران به دکتر تدروس و تجلیل از افراد نمونه که اقدامات خوبی درحوزه بهداشت و سلامت انجام دادند از دیگر بخشهای این همایش است.

 به گفته وی، اقدامات موثر در زمینه ریشه کنی سرخک، مدیریت بیماری های واگیر، بسیج ملی کنترل فشارخون و مدیریت زمان سیل از شاخص های تقدیر از فعالان حوزه سلامت است.

 دکتر کوهپایه زاده با اشاره به این که در این همایش بین بخشی؛ مدعوین از بخشهای مختلف ، مراکز همکار سازمان جهانی بهداشت و  نهادهای دست اندرکار نظام سلامت حضور دارند، افزود: امیدوارم اساتید، دانشجویان و کارکنان نظام سلامت در این همایش حضور فعال داشته باشند.اخبــارگالریهمکاران